Jdi na obsah Jdi na menu
 


Znáte maďarského ohaře krátkosrstého?
    Jeho předkové přišli do své vlasti společně s kočujícími maďarskými kmeny. Na vzniku tohoto plemene se podílela také jiná plemena loveckých psů. Cílevědomý chov začal v roce 1920 a v roce 1936 byl maďarský ohař uznán mezinárodní kynologickou organizací FCI jako samostatné plemeno.
    MOK je středně velký elegantní lovecký pes ušlechtilého vzhledu s krátkou žemlově zbarvenou srstí. Výška v kohoutku je 54 až 63 cm.
    MOK je všestranně lovecky upotřebitelný pes pro lov v poli, na vodě i v lese. Pro svou bezproblémovou povahu a přizpůsobivost je vhodný i k držení v bytě.

          Naše Axa Moravia Centurion se narodila 16. února 2004. Je temperamentní, přátelská, učenlivá svéhlavička. Je to rodinný kamarád a využíváme ji také v myslivosti.Její hravost neukončilo ani mateřství. 24. listopadu 2006 nás obdařila osmi zdravými, čilými štěňátky.
          Koncem ledna 2007 nabízíme k odběru tři pejsky a pět fenek.


      Už jsou to dva roky, co jsem založil stránku o chovné stanici "z KAPLICKÉHO DOLÍČKu" a především o naší fence Axe. Na podzim se nám podařilo úspěšně Axu nakrýt a pokud bude vše v pořádku, koncem tohoto roku (2008) nám pod stromeček nadělí pár nových hafanů. Takže troška oživení do fotoalba, které díky mé lenosti stagnuje.
        Už jsme na světě! 3. ledna 2009 se nás narodila šťástná sedma! Čtyři ku třem ve prospěch fenek! Chcete nás? Odběr možný začátkem března.